2.3/5 - (46 votes)

Після деяких пошкоджень, а також попадання води та перегріву або навіть без видимих причин дисплей гаджета може почати спрацьовувати без Вашого втручання, не тільки включаючи непотрібні функції, витрачаючи заряд батареї та відволікаючи непередбаченою активністю на екрані, а й турбуючи користувача таким станом справ.

Найчастіше ця проблема зумовлена дефектом конструкції або навіть комплектуючих і може бути усунена зусиллями спеціалістів з ремонту. Але ми зможемо також підказати Вам, що робити, якщо сенсор телефону сам спрацьовує і як самостійно виправити цю проблему, не вдаючись до ремонту телефону або заміни екрана на ньому.

Налаштування калібрування екрана для усунення помилкового спрацьовування сенсора

Найчастіше після падінь або навіть заміни екрана для справної роботи сенсора і уникнення випадків, коли мимоволі натискається тачскрин, потрібно всього лише провести калібрування дисплея через налаштування пристрою або за допомогою спеціальної програми. Для налагодження через налаштування в телефонах, які підтримують таку функцію, послідовність дій в Android-пристроях наступна:

  • увійдіть на своєму смартфоні в меню “Налаштування”;
  • знайдіть розділ «Дисплей», перейдіть до нього та виберіть опцію «Калібрування»;
  • після цього необхідно покласти девайс на рівну поверхню для виконання гаджетом точного налаштування з максимальною ефективністю;
  • виконавши цю умову можна запускати процес калібрування, а після його завершення варто спостерігати за “поведінкою” смартфона на предмет появи самонатискання на екрані смартфона.

Якщо цей спосіб не змінив ситуацію, і проблема, як і раніше, актуальна – існує й більш ґрунтовний спосіб самостійно спробувати усунути цей дефект.

Глючить сенсор на смартфоні. Київ, Україна

Усунення мимовільного натискання тачскрину скиданням налаштувань

Для тих, хто не наважується звернутися до сервіс-центру для діагностики та ремонту девайса, коли сенсор працює сам по собі, існує певна ймовірність усунути цю несправність шляхом повного скидання налаштувань гаджета до заводських.

Важливо розуміти, що цей спосіб також не виправить ситуацію, якщо проблема все ж таки апаратна, а до проведення самої процедури попередньо необхідно зберегти важливі дані зі смартфона на іншому пристрої або в хмарі. Якщо ж Ви готові спробувати і цей метод, наведемо нижче просте керівництво до дії:

  • знайдіть у меню телефону “Налаштування” та їх розділ “Особисті дані”;
  • далі виберіть пункт “Скидання та відновлення” та його підпункт ”Повернення до заводських налаштувань”;
  • останнім кроком є безпосередньо повне скидання за допомогою опції “Скинути налаштування пристрою”.

Існує чимало ситуацій, коли те, що екран смартфона сам натискається, вирішує саме такий Hard Reset, але нерідко все ж таки проблема криється у сфері деталей пристрою. Виявити, а також виправити апаратні неполадки допоможе заміна скла смартфона в сервісному центрі або невелике налагодження положення скла та модуля дисплея.