5/5 - (1 vote)

Samsung Galaxy S23 5G – один із останніх флагманських мобільних телефонів компанії Samsung, випущений 1 лютого 2023 року. Поряд із моделями Galaxy S23+ та Galaxy S23 Ultra цей телефон входить до лінійки Galaxy S23.

Поява Galaxy S23 підтверджує орієнтацію Samsung на компактні флагманські смартфони. У порівнянні з двома іншими смартфонами серії Galaxy S23, Galaxy S23 має компактні розміри. Телефон зручно тримати в одній руці та класти в кишеню штанів.

Поява Galaxy S23 автоматично замінює попередню модель, а саме Galaxy S22 5G. У чому полягає різниця між Galaxy S22 і Galaxy S23?

 

Технічні характеристики Samsung Galaxy S22 5G

 • 6,1-дюймовий екран AMOLED 2X
 • Чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 1-го покоління
 • 8 ГБ оперативної пам’яті
 • Внутрішня пам’ять 128 ГБ, 256 ГБ
 • Камери 50 МП (ширококутна), 10 МП (телефото), 12 МП (надширококутна)
 • Акумулятор літій-іонний 3700 мАг

Технічні характеристики Samsung Galaxy S23 5G

 • Динамічний AMOLED 2X 6,1-дюймовий екран
 • Чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • 8 ГБ оперативної пам’яті
 • Вбудована пам’ять 128 ГБ, 256 ГБ
 • Камери 50 МП (ширококутна), 12 МП (надширококутна), 10 МП (телефото)
 • Літій-іонний акумулятор ємністю 3900 мАг

Відмінності Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23

Зовні Galaxy S22 та Galaxy S23 дуже схожі. Проте, між двома телефонами залишаються деякі відмінності, що вказують на зміни.

 

Зовнішній вигляд та матеріали Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23

В цілому Galaxy S22 та Galaxy S23 мають дуже схожий дизайн. В обох плоскі краї задньої кришки, що надає їм мінімалістичного вигляду. Немає відмінностей ні в розташуванні отвору фронтальної камери, ні в розташуванні задньої камери, ні у формі рамки.

Однак є одна зміна, що видно неозброєним оком. Воно полягає в тому, що Galaxy S23 не має трилінзового модуля задньої камери.

 

відмінні риси Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23: Київ, Україна

 

Порівняння Galaxy S22 з Galaxy S22

Насправді, нова модель виглядає більш чистою та мінімалістичною порівняно з Galaxy S22, в якому, як і раніше, використовується модуль камери. Дизайн задньої камери нагадує Samsung Galaxy A32 середнього класу.

Наступна різниця між двома смартфонами полягає у матеріалі корпусу. Якщо Galaxy S22 для передньої і задньої кришок використовується скло Gorilla Glass Victus +, то Galaxy S23 – Gorilla Glass Victus 2.

Вважається, що Gorilla Glass Victus 2 стійкіше до ударів, особливо про тверді поверхні, такі як бетон. У тестах, проведених виробником Corning, Gorilla Glass Victus 2 показало міцність навіть при падінні з висоти одного метра.

Порівняння продуктивності Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23

Компанія Samsung підтвердила, що у Galaxy S23, запущеному у продаж по всьому світу, використовується лише процесор Snapdragon 8 другого покоління від Qualcomm. Таке рішення може бути пов’язане з тим, що компанія припинила створення SoC Exynos для продуктів високого класу.

Цей крок пов’язаний також з тим, що багато споживачів заявляють про своє розчарування минулою політикою Samsung. Вона полягала у запуску серії Galaxy S із двома різними процесорами у різних країнах. І часто смартфони Galaxy S з процесором Exynos критикували за те, що вони не такі швидкі, як варіанти з чіпом Snapdragon.

Погляд на характеристики та продуктивність показує значний стрибок від Snapdragon 8 Gen 1 до Snapdragon 8 Gen 2. Це пояснюється тим, що Snapdragon 8 Gen 2 оснащено новим процесором та графічним процесором. Незважаючи на це, технологічний процес залишився тим самим: 4 нм.

Що стосується можливостей, то тільки Snapdragon 8 Gen 2 підтримує технологію трасування променів та апаратне прискорення кодеку AV1. Трасування променів робить ігровий процес вражаючим, а апаратна підтримка кодека AV1 підвищує продуктивність телефону при відтворенні відео на таких платформах, як YouTube.

Що стосується продуктивності – за даними Nano Review, тестування обох чіпсетів у додатку AnTuTu 9 показало поліпшення приблизно на 20%: Snapdragon 8 Gen 1 набрав 1037127 балів, а Snapdragon 8 Gen 2 – 1239545 балів.

Найбільш помітним виявилося покращення графічної потужності: у тесті 3D Mark Wild Life Snapdragon 8 Gen 2 набрав 13 243 бали проти 8 958 у Snapdragon 8 Gen 1. Snapdragon 8 Gen 2 перевершив свого попередника на 48%.

Зрозуміло, що наведені оцінки є приблизними. Однак їх достатньо, щоб зрозуміти, що Galaxy S23 має потенціал перевершити Galaxy S22.

 

Порівняння продуктивності Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23: Київ, Україна

 

Камери Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23, якість фото- та відеозйомки

Технічні характеристики задньої камери цих двох моделей не відрізняються.

В обох випадках використовується потрійна конфігурація задньої камери. Деталі: основна камера 50 МП, надширококутна камера 12 МП, об’єктив 10 МП.

Дещо відрізняється фронтальна камера (камера selfie). Фронтальна камера Galaxy S23 має роздільну здатність 12 Мп, що на 2 Мп більше, ніж у Galaxy S22 (10 Мп). Фокусна відстань об’єктива трохи відрізняється – 25 мм у Galaxy S23 та 26 мм у Galaxy S22.

Збільшення роздільної здатності, ймовірно, дозволило покращити роботу камери в умовах недостатнього освітлення. Однак на папері фронтальні камери цих двох телефонів вважаються одними з найкрутіших.

Це пов’язано з тим, що обидві моделі підтримують автофокусування та можуть записувати відео з частотою кадрів 60 к/с.

 

Можливості підключення Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23

І Galaxy S22 і Galaxy S23 підтримують мережі 5G. Це очевидно, оскільки процесори, що використовуються в обох моделях, оснащені 5G модемами. Однак Galaxy S23 має невелику перевагу перед своїм старшим братом щодо можливостей підключення.

Ця перевага обумовлена наявністю чіпа Snapdragon 8 Gen 2, який автоматично підтримує WiFi 7 та Bluetooth 5.3. Однак підтримка WiFi 7 може бути увімкнена пізніше.

Поки що новий телефон підтримує WiFi 6e. Новий Galaxy S22 підтримує WiFi 6 та Bluetooth 5.2.

Користувачі можуть взагалі не помітити різниці між поколіннями WiFi та Bluetooth. Однак WiFi 6e може бути плавнішим, оскільки підтримує діапазон 6 ГГц. Це відрізняється від WiFi 6, який підтримує лише діапазони 2,4 ГГц та 5 ГГц.

Bluetooth 5.3, як стверджується, споживає менше енергії та має сильніший сигнал, ніж Bluetooth 5.2.

 

Акумулятори та час автономної роботи Samsung Galaxy S22 та Galaxy S23

У Galaxy S22 компанія Samsung використовувала акумулятор ємністю всього 3700 мАг. Однак багато користувачів відзначають, що цей малоємний акумулятор виявився досить довговічним.

Маломощний процесор Snapdragon 8 Gen 1 SoC, безумовно, сприяє збільшенню часу автономної роботи смартфона.

У Galaxy S23 ємність акумулятора збільшена до 3900 мАг; якщо припустити, що Snapdragon 8 Gen 2 споживає стільки ж енергії, скільки Snapdragon 8 Gen 1, то час автономної роботи Galaxy S23 швидше за все буде краще, ніж у попередника.

Обидва телефони підтримують технологію швидкого заряджання потужністю 25 Вт. Хоча вона і не найшвидша, її більш ніж достатньо для акумуляторів ємністю до 4000 мАг. Galaxy S22 та Galaxy S23 також підтримують бездротову, але Galaxy S22 може отримувати на 15 Вт більше енергії порівняно з 10 Вт.

 

Висновок.

Такими є основні відмінності між Galaxy S22 і Galaxy S23. У дизайні цих двох компактних мобільних телефонів істотних відмінностей немає. Однак Galaxy S23 має більш високу продуктивність, можливості камери та час автономної роботи порівняно з Galaxy S22. Крім того, він міцніший завдяки покращеним матеріалам.