Rate this post

Модельний ряд iPhone настільки розрісся, що користувачі самі не розуміють, навіщо їм стільки смартфонів і для чого кожен з них потрібний. Але якщо минулого року для любителів компактних пристроїв був iPhone 13 mini, то в 2022 році йому на зміну прийшли iPhone 14 Pro Max і iPhone 14 Plus, які мають такі самі розміри. Але насправді смартфони є різними. Звичайно, за деякі функції версії Pro Max доводиться платити значно більше, і розуміння відмінностей між iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max – добрий спосіб зрозуміти, за що доводиться платити більше.

ключові відміннсоті iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Дизайн iPhone 14 Plus

Зовнішній вигляд моделі Plus зазнав значних змін: по суті вона розширилася до 6,7-дюймової версії iPhone 14 або до iPhone 13 Pro Max, але з двома камерами на задній панелі замість трьох. iPhone 14 Plus нагадує 13 Pro Max тим, що його розмір більший, але також нагадує Face ID у вигляді «чолки» на лицьовій стороні – як у минулорічної моделі.

В принципі, якщо помістити iPhone у товстий чохол і класти екраном догори, ніхто не зможе сказати, що це новий iPhone 2022, а не торішня модель. Навіть якщо чохла немає, особливо уважна людина зможе помітити каверзу: версія Pro зазвичай випускається в більш строгих кольорах, в той час як iPhone 14 Plus доступний у синьому, фіолетовому, темно-синьому, білому та червоному кольорах.

порівняння дизайну iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Здавалося б, відрізнити iPhone 14 Pro нескладно: острів замість «чолки» на екрані, потрійний модуль камери та кольори корпусу (темно-фіолетовий, золотий, сріблястий та “космічний” чорний). Але ні: виявляється, корпуси iPhone 14 Pro та Pro Max мають округлені кути. Завдяки цьому смартфони стали трохи коротшими (на 0,1 мм), вже (на 0,5 мм) та товстішими (на 0,5 мм). Крім того, вага пристрою майже на 37 г більша, ніж у iPhone 14 Plus, тому, природно, чохол для iPhone 14 Plus не підійде.

порівняння моделей iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Технічні характеристики iPhone 14 Pro

Незважаючи на те, що обидва iPhone оснащені OLED-дисплеями Super Retina XDR, відмінності все ж таки є. Наприклад, 14 Pro Max оснащений технологією ProMotion, завдяки якій частота екрану може змінюватись до 120 Гц, а також впроваджено функцію Always On Display. До речі, роздільна здатність також дещо відрізняється: 2796*129 у 14 Pro Max проти 2778*1284 у iPhone 14 Plus. Крім того, дисплей iPhone 14 Pro Max помітно яскравіший: 1600 ніт проти 1200 ніт. Іншими словами, дисплеї не зовсім однакові і відрізнити їх досить складно. Крім того, в iPhone 14 Plus встановлено минулорічний чіп A15 Bionic, який має забезпечити достатню потужність на довгі роки. У iPhone 14 Pro встановлений новий A16 Bionic: варто відзначити, що на презентації його продуктивність порівнювалася з трирічним A13 Bionic.

що купити - iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Незважаючи на заяву Apple про те, що iPhone 14 Plus оснащений найпотужнішим акумулятором в історії, згідно специфікацій, у різних випадках він працює повільніше, ніж iPhone 14 Pro Max. Однак усі ми знаємо, що справа не лише в батареї, а й у новому чіпі.

 

Камера iPhone Pro Max

де краща камера - iPhone 14 Plus та iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Враховуючи, що для багатьох людей камера є найважливішим елементом смартфона, найголовніша відмінність між новими iPhone прихована саме тут. iPhone 14 Pro Max безперечно має перевагу.

  • Різниця в роздільній здатності камер двох смартфонів: 12 Мп проти 48 Мп.
  • У iPhone 14 Pro Max встановлено телеоб’єктив.
  • Всі діафрагми об’єктива були покращені, що дозволяє iPhone 14 Pro Max робити більш детальні знімки.
  • У iPhone 14 Pro Max 3-кратний проти 2-кратного оптичний зум і 15-кратний проти 5-кратного цифровий зум.

Макрозйомка, формат ProRAW та портретний режим для зйомки у темному приміщенні – все це переваги моделі 14 Pro Max. iPhone 14 Pro Max оснащений датчиком LiDAR, і тільки від вас залежить, як ви використовуватимете цю інформацію.

Обидва смартфони підтримують режим Action Mode, який компенсує тремтіння камери під час зйомки в русі, і мають однакову фронтальну камеру з автофокусом та кінематографічним режимом, що дуже зручно.

 

Який iPhone 14 краще купити?

що обрати для покупки - iPhone 14 Plus чи iPhone 14 Pro Max: Київ, Україна

Отже, який iPhone вибрати? Очікувалося, що iPhone 14 Plus стане наступником iPhone 13 mini, який Apple знімає з виробництва. Це так, сам iPhone 14 Plus ще не представлений, як компактний mini, знятий з виробництва. У будь-якому випадку, Plus – це урізана версія Pro Max для тих, хто хоче отримати більший екран, потужніший акумулятор і найкраще апаратне забезпечення за привабливою ціною.

 

Камера не є сильною стороною моделі 14 Plus, тому, можливо, варто звернути увагу на iPhone 13 Pro Max, а не на 14 Pro Max. Технічні характеристики відмінні, а ціна хороша – торішній топовий iPhone продається за дуже гарною ціною, дешевшою, ніж будь-яка модель 2022 року.