Rate this post

Користування будь-яким смартфоном протягом тривалого часу незмінно призводить до потрапляння пилу до його найбільш уразливих отворів та роз’ємів. Так, помітно погіршується якість звучання від верхнього динаміка, що забився брудом, а забруднитися телефон може вже після декількох місяців використання, особливо в теплу пору року.

Саме тому будь-якому власнику гаджета буде корисно дізнатися, як самому почистити динамік на телефоні, щоб швидко повернути динаміку повноцінне звучання без допомоги спеціалістів.

Способи самостійного очищення динаміка

Є кілька основних методів, якими можна безпечно та ефективно почистити слуховий динамік смартфона в домашніх умовах:

  • основну частину бруду може видалити просте протирання отвору з сіткою динаміка ватяною паличкою, зовсім трохи змоченою в перекисі або спирті;
  • чищення міні-пилососом для техніки дозволяє акуратно та ефективно прибрати пил та бруд, при цьому не ризикуючи пошкодити сітку динаміка або його внутрішню конструкцію та, як наслідок, звернення до ремонту смартфонів OnePlus;
  • частково ризикований, але також поширений спосіб – чистка зубною щіткою, при якій слід обертати щітку по периметру сіточки динаміка без сильного тиску, щоб не втиснути її глибше і не дістати ворсинками всередину отвори до самого динаміка;
  • далі допомогти почистити сітку може будь-який скотч, жувальна гумка або навіть маска для очищення обличчя не рідкої консистенції, – приклейте або намажте трохи клеючого елемента на сіточку динаміка, переконавшись у її зіткненні з усіма кутками забрудненої поверхні, після чого зніміть клейку, що використовується. Для ефективності та повсюдного очищення цей метод можна використовувати кілька разів поспіль.

Хоча деякі з перерахованих вище методів очищення несуть певний ступінь ризику пошкодження конструкції динаміка, існують ще більш ризиковані та небажані способи його почистити, які з більшою ймовірністю можуть нашкодити динаміку смартфона.

 

Чистка динаміка вдома. Київ, Україна

Ризики при самостійному очищенні динаміка телефону

Так, наприклад, поширеним і рекомендованим способом є очищення сіточки динаміка за допомогою голки, про акуратне використання якої хоча і попереджають, але все ж таки високий ризик проткнути сітку глибше необхідного і торкнутися динаміка залишається. Не менш неоднозначним є і застосування в подібній процедурі фена, особливо якщо власник смартфона вирішить знехтувати зауваженням про використання холодного повітря – подібна дія може негативно позначитися на роботі як безпосередньо динаміка, так і дисплея або інших сусідніх модулів та комплектуючих.

Чистка розмовного динаміка вдома повинна проводитися тільки акуратно, уважно, безпечними методами і відповідно до рекомендацій. У випадках, коли самостійне поверхневе очищення не допомагає повернути первинне звучання динаміка або є підозра, що він був пошкоджений раніше або в процесі очищення, – за кваліфікованою діагностикою, очищенням та ремонтом обов’язково зверніться до професійної майстерні з ремонту Google Pixel, де Вам допоможуть повернути та зберегти повноцінне функціонування гаджета.