5/5 - (1 vote)

Однією з найважливіших характеристик практично будь-якого портативного пристрою є ємність акумуляторної батареї.

Саме цей показник визначає, як довго можна використовувати можливості гаджета без додаткової зарядки, і саме його користувачі хочуть збільшити найчастіше.

У багатьох смартфонах передбачено встановлення нового акумулятора в сервісах ремонту Айфон з розширеним енергетичним ресурсом, і розробники самі надають магазинам такі деталі.

Чи можна поставити на iPhone посилену батарею?

Але чи можна поставити на iPhone посилену батарею? Чи не виникне після цього у власника ще більше експлуатаційних незручностей?

Батареї підвищеної ємності

Типова ситуація: після певного періоду використання власник починає помічати, що його айфон розряджається набагато швидше ніж раніше. Звичайно виникає необхідність купівлі нової батареї, за якою слідує думка про вибір потужної ємної деталі, яка забезпечить більш тривалий період автономної роботи. І тут відразу з’являються певні проблеми, тому що відшукати акумулятор для iPhone зі збільшеним енергоресурсом не так просто.

Посилена батарея на Айфон. Київ, Украіна

У деяких мобільних салонах фахівці не тільки надають послугу із заміни непрацездатної батареї, але й пропонують кілька варіантів змінних елементів на вибір клієнта, включаючи акумулятори більшого об’єму. І хоча оригінальні епловські батареї, найчастіше, мають лише певний показник ємності, це зовсім не означає, що деталь від іншого виробника поступатиметься “рідною” запчастиною.

Але варто мати на увазі, що чим вища ємність обраного елемента, тим дорожче обійдеться його покупка. Фактично, придбання акумулятора всього на третину сильніше від початкового, може обійтися в два, а то і втричі дорожче, ніж покупка оригінальної деталі з такою ж ємністю. При цьому жодної гарантії, що нова батарейка підійде пристрою ідеально, ніхто не може дати, а значить, ризик не завжди буде виправданим.

Проблеми заміни

Крім труднощів із сумісністю, є ще одна проблема, характерна для айфонів з посиленою батарейкою. На жаль, у кожному американському фірмовому смартфоні встановлено спеціальний контролер живлення – чіп, який керує процесом заряджання та розподілом живлення. І цей мікрочіп спочатку налаштований на певний показник ємності батареї, тобто відповідь на питання про те, чи можна поставити на iPhone посилену батарею, спочатку залежить від поведінки зазначеного контролера.

Іноді переустановка проходить без будь-яких ускладнень, але смартфон просто не бачить новий акумулятор, оскільки характеристики того не відповідають параметрам, внесеним в початкові налаштування гаджета.

Ще одна поширена проблема – девайс бачить батарею, нормально з нею взаємодіє, але при зарядці наповнення йде лише до того показника, який був у рідної батареї. Виходить, що елемент начебто й потужніший, ніж оригінальний, але ніякого покращення в роботу смартфона він не привніс. Тому потрібно заздалегідь враховувати всі можливі ризики і добре обміркувати можливість придбання нового посиленого акумулятора, перед зверненням до сервіс-центру.