Rate this post

 різниця між iPhone 14 і iPhone 13: Київ, Україна

 

На презентації, що відбулась 7 вересня Кук та компанія представили новітню лінійку смартфонів Apple. Найдоступнішим пристроєм цієї осені став новий iPhone 14.

Цей гаджет дуже нагадує свого попередника як зовні, і начинкою. Ми вирішили докладно порівняти пристрої та з’ясувати всі відмінності.

 

  1. Корпус та розміри

порівняти iPhone 14 з iPhone 13: Київ, Україна

Зовні новий iPhone 14 мало чим відрізняється від торішньої моделі: корпус має розміри 146,7 x 71,5 x 7,8 мм та масу 172 г.

Торцеві рамки корпусу виготовлені з авіаційного алюмінію, а передня панель захищена Ceramic Shield. Гаджет можна занурювати у воду на глибину до 6 м на 30 хвилин; він відповідає стандарту пило- та вологозахисту IP68.

В даний час він випускається в п’яти кольорах: чорному, перламутровому (майже білому), пурпуровому, синьому та червоному (Product RED). Додаткові кольори, мабуть, з’являться навесні наступного року.

 

порівняння характеристик iPhone 14 і iPhone 13: Київ, Україна

Торішній iPhone 13 мав подібні розміри 146,7 x 71,5 x 7,65 мм та важив 174 г. Як ви могли помітити, нова модель трохи ваща за попередню.

Захисний шар із кераміки Ceramic Shield знаходиться лише на передній панелі, а «бампер» корпусу виконаний з авіаційного алюмінію. Гаджет сертифіковано за стандартом IP68. У протоколі зазначено, що смартфон може бути занурений на глибину менше ніж 6 м протягом 30 хвилин.

В даний час пристрій доступний в шести кольорах: чорний, перлинний, зелений, рожевий, блакитний і Product RED.

Хто краще виглядає: гаджети просто однакові. Якщо минулого року, порівнюючи дванадцяту та тринадцяту модель, можна було помітити різницю в блоці камери на задній панелі, то зараз це абсолютно неможливо.

Мінімальні відмінності в масі та товщині можна знайти тільки за наявності точного вимірювального приладу.

 

  1. Процесор та апаратне забезпечення

порівняння процесорів iPhone 14 і iPhone 13: Київ, Україна

Як і очікувалося, новий iPhone 14 працює на базі торішнього процесора A15 Bionic. Цей шестиядерний чіп включає чотири енергоефективних і два продуктивних ядра, п’ятиядерний графічний процесор і 16-ядерна система Neural Engine.

Розробники очікують на підвищення продуктивності за рахунок нового компонування елементів. Ця модель має 6 Гбайт оперативної пам’яті.

Користувачам буде доступно 128, 256 або 512 Гбайт дискового простору.

У лінійці iPhone 13 використовується той же чіп A15 Bionic: шість ядер (два продуктивні, чотири енергоефективні), п’ятиядерний GPU і 16-ядерний Neural Engine.

Об’єм оперативної пам’яті складає 4 Гбайт.

Передбачено три варіанти накопичувачів: 128, 256 та 512 ГБ.

Якщо різниця у продуктивності між двома моделями і існує (що дуже сумнівно), вона знаходиться в межах статистичної похибки.

У той же час обидва гаджети мають величезний запас потужності на майбутнє.

 

  1. Камери

порівняння камер iPhone 14 і iPhone 13: Київ, Україна

iPhone 14 оснащений подвійним модулем основної камери: 12-мегапіксельною надширококутною ƒ/2,4 та ширококутною ƒ/1,5 із системою оптичної стабілізації зображення Sensor-shift зі зсувом матриці.

При перемиканні з нормального кута на надшироке забезпечується 2-кратне збільшення.

Для усунення артефактів під час зйомки в умовах низького освітлення додано програмний чіп Photonic Engine. Підтримка нічного режиму та стилю зйомки.

Можливість запису відео з роздільною здатністю до 4K і частотою до 60 кадрів за секунду. Програмна опція Action mode для стабілізації зображення під час динамічної зйомки з рук.

12-мегапіксельна фронтальна камера ƒ/1,9 підтримує автофокус і Photonic Engine і дозволяє знімати кінематографічне відео з роздільною здатністю 4K HDR з частотою 30 кадрів на секунду.

Аналогічний подвійний 12-мегапіксельний модуль камери є в торішньому iPhone 13. Основна – ширококутна ƒ/1,6, а надширококутна – ƒ/2,4.

Є 2-кратний дистанційний зум та оптична стабілізація зображення з сенсорним зсувом. Як і в нових продуктах, доступні системи Deep Fusion та Smart HDR 4. Також підтримуються нічний режим та Photo Style.

Для запису відео доступний кінематографічний режим із максимальною якістю запису 4K при 60 к/с.

12-мегапіксельна фронтальна камера ƒ/2,2 підтримує системи Deep Fusion і Smart HDR 4. Зйомка в кінематографічному режимі на фронтальній камері можлива лише за роздільної здатності 1080p і швидкості 30 кадрів на секунду.

У кого камера краща: фізичні параметри матриці залишилися практично незмінними. У двох нових модулів трохи краще діафрагма, але це важко помітити при прямому порівнянні знімків. Особливо якщо врахувати, що процесори, які відповідають за постобробку, однакові.

У новій моделі з’явилося кілька нових режимів зйомки, але порівняти їх та назвати критичними дуже складно.

 

  1. Інші відмінності
  1. Новий iPhone 14 підтримує супутниковий зв’язок. Це використовується для повідомлення про надзвичайні ситуації в екстрені служби. Вперше чіп почне працювати в листопаді цього року і спочатку буде безкоштовним, а після двох років використання, швидше за все, стане платною опцією. Ймовірно, вона буде доступна лише у США. Нові смартфони оснащуються системою, що автоматично визначає дорожньо-транспортні пригоди, в які потрапляє користувач. Система зможе визначити тип аварії та повідомити про неї довіреній особі.
  2. Автономність нових моделей була дещо покращена. У режимі відтворення відео вони працюють протягом однієї години, а в режимі відтворення музики протягом п’яти годин.
  3. Покращено модулі бездротового зв’язку Bluetooth 5.3 (на відміну від Bluetooth 5.0 та смартфонів попереднього покоління).
  4. Невеликі поліпшення зазнали таких датчиків, як гіроскоп, акселерометр і датчик освітленості. У специфікаціях моделі зазначено, що ці модулі працюють точніше.
  5. Модель iPhone 14 для американського ринку не має фізичного слота для SIM-картки і матиме можливість встановлення двох eSIM. Враховуючи, що такі фішки доступні в iPhone 13 з фізичним слотом, це можна вважати недоліком новинки при покупці пристрою в США.

відмінні риси iPhone 14 і iPhone 13: Київ, Україна

Коротко про відмінності

 

Габарити пристроїв залишилися майже такими ж. Нові моделі стали трохи товстішими (на 0,15 мм) і трохи легшими. При безпосередньому порівнянні пристроїв це помітно. Варто відзначити колірні варіації кожного смартфона.

Апаратна частина смартфонів практично ідентична. Виробник включив в новий пристрій торішній процесор A15 Bionic, але обіцяє невеликий приріст продуктивності за рахунок покращеного компонування елементів.

Камера у новому iPhone 14 була покращена мінімально, при цьому з’явилося кілька додаткових програмних опцій. Режим Action mode посилює стабілізацію зображення під час зйомки відео, а Photonic Engine усуває шуми на фотографіях.

Серед інших відмінностей – покращений модуль бездротового зв’язку (Bluetooth 5.3) та підтримка супутникового зв’язку.

 

Всі відмінності iPhone 14 від iPhone 13

За традицією, компанія Apple зберегла в поточній лінійці гаджети попереднього покоління iPhone 13, знизивши ціну пристрою на 100 дол.

Відмінності між базовими iPhone 13 та 14 невеликі. Особливо якщо врахувати, що у продажу ще залишилися офіційно ввезені “тринашки”.